Aktualizacja Creators Update nie otrzyma już żadnych istotnych funkcji

Microsoft poinformował podczas konferencji Windows Developer Day, która odbyła się 8 lutego, że Windows 10 SDK Creators Update nie otrzyma już żadnych nowych funkcji. To oznacza, że teraz będą prowadzone zintensyfikowane prace przede wszystkim nad usuwaniem błędów oraz ulepszaniem wydajności systemu, tak aby aktualizacja była gotowa do publicznej dystrybucji, która ma się rozpocząć w kwietniu.

W ten sposób Microsoft chce dopracować nową aktualizację systemu. Kolejne duże nowości mogłyby znacząco wydłużyć czas potrzebny na testy a jak wiadomo aktualizacja została zaplanowana na kwiecień. Inżynierowie mają dwa miesiące na to, aby usunąć wszelkie błędy i wprowadzić niezbędne poprawki do systemu. Nie jest wykluczone, że otrzymamy jeszcze kilka drobnych nowości jednak z pewnością nie pojawią się już żadne istotne zmiany. Oznacza to również, że w najbliższych tygodniach będziemy otrzymywać znacznie częściej nowe kompilacje. Dzisiaj została udostępniona nowa wersja systemu Build 15031, którą można uznać jako potwierdzenie tych doniesień. Najnowsza aktualizacja wprowadza wyłącznie nową ikonkę dzielenia się, poprawki błędów i kolejne znane problemy.

Podobny scenariusz mogli zaobserwować testerzy kompilacji z poprzedniego rozgałęzienia Redstone 1, którzy również w ostatnich dwóch miesiącach testów otrzymywali jedynie same poprawki błędów i udoskonalenia systemu. Warto również dodać, że w przypadku poprzedniego rozgałęzienia RS1 zostało udostępnionych aż 27 testowych kompilacji w przeciągu 6 miesięcy. W tym samym okresie czasu uczestnicy szybkiego kręgu w rozgałęzieniu RS2 otrzymali wyłącznie 15 kompilacji jednak w tym wypadku do oficjalnej aktualizacji pozostały jeszcze dwa miesiące.

Zamknięcie systemu Creators Update na nowe funkcje oznacza, że rozbudowane funkcje Continuum, o których pisałem w tym artykule, prawdopodobnie zostaną przesunięte na kolejne rozgałęzienie systemu o nazwie Redstone 3, które powinno zostać udostępnione testerom tuż po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Creators Update.

Wszystkie dotychczasowe nowości oraz poprawki wprowadzone w testowych wersjach Redstone 2, które pojawią się również w oficjalnej aktualizacji Creators Update znajdziecie w tym artykule.

Źródło: WindowsCentral