• Nokia
  • Komentarze: 0

Aktualizacja aplikacji Nokia NFC Writer 1.0.0.550 dla Windows Phone 8

W sklepie Windows Phone pojawiła się aktualizacja aplikacji Nokia NFC Writer do wersji 1.0.0.550. Dzięki aplikacji możemy tworzyć własne tagi NFC, dzięki którym możemy uruchamiać wbudowane funkcje i aplikacje w telefonach z systemem WP8.

Nokia NFC Writer 1.0.0.52Nokia NFC Writer

Aplikacja pozwala na proste tworzenie tagów NFC. Posiada wbudowany, predefiniowany zestaw tagów, dzięki którym możemy „zaprogramować” specjalnie tagi NFC. Aby stworzyć tag wystarczy z głównego menu wybrać Compose a następnie wybrać jedną z dostępnych kategorii: contact, social, video+music, location+web, apps oraz settings. W ten sposób w łatwy i szybki sposób stworzymy tagi, za pomocą których wykonamy telefon, wyślemy wiadomość, otworzymy stronę internetową, uruchomimy sklep Windows Phone, przejdziemy do ustawień telefonu i wiele więcej.

Tagi NFC możemy wykorzystywać na własne potrzeby tworząc pomysłowe rozwiązania. W aplikacji dostępnych jest kilka pomysłów, z których możemy skorzystać podczas tworzenia nowych tagów. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie plakietki NFC na desce rozdzielczej naszego samochodu. Po dotknięciu plakietki naszym telefonie zostanie wysłana wiadomość SMS do naszej drugiej połówki, która zostanie poinformowana o tym, że już wracamy z pracy. Inny pomysł to umieszczenie plakietki na naszej wizytówce, dzięki czemu inne osoby będą mogły w szyki i łatwy sposób zapisać nasze dane w telefonie za pomocą jednego dotknięcia wizytówki.

Aby móc zapisać tag NFC niezbędne są specjalne plakietki zwane również tagami lub metkami. Skąd je wziąć? Wystarczy odwiedzić największy serwis aukcyjny i wpisać w wyszukiwarce frazę [label style=”2″]tag nfc[/label]. W ten sposób znajdziemy breloki NFC, karteczki NFC oraz naklejki NFC. Najtańsze są dostępne od ok. 7zł wraz z przesyłką.

[notice]Plakietki NFC powinny być w formacie NDEF aby działały na telefonach z systemem Windows Phone. Jeżeli nie wiemy jaki format posiadają tagi NFC i nie działają z naszym telefonem WP to należy je sformatować za pomocą czytnika podłączonego do komputera lub korzystając ze smartfonu z systemem Android. Pełna dokumentacja znajduje się na stronie Use NFC tags with Windows Phone 8 – Nokia Developer Wiki[/notice]

Aplikacja Nokia NFC Writer jest dostępna dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Aplikację mogą pobrać właściciele smartfonów Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820 oraz Nokia Lumia 920. Niestety Nokia Lumia 520 nie posiada wbudowanego modułu zbliżeniowego NFC. Zapraszam do obejrzenia wideo recenzji aplikacji Nokia NFC Writer.

Jestem ciekawy Waszych pomysłów dotyczących tworzenia tagów NFC i umieszczania ich w przydatnych i często odwiedzanych miejscach. W najnowszej wersji wprowadzono możliwość kupienia tagów NFC.

Pobierz aplikację [label style=”1″]Nokia NFC Writer[/label] ze sklepu Windows Phone

Nokia NFC Writer - sklep Windows PhoneKod QR - Nokia NFC Writer