Aktualizacja aplikacji Lumia Kinograf wprowadza obsługę systemu Windows 10 Mobile

Dzisiaj Microsoft udostępnił aktualizację aplikacji Lumia Kinograf dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Jedną z największych nowości jest wprowadzenie obsługi dla systemu Windows 10 Mobile co może oznaczać w szerszym kontekście, że jednak nie wszystkie aplikacje Lumia zostaną zastąpione aplikacjami Windows.

Pod koniec lipca napisałem artykuł, w którym poinformowałem Was o braku możliwości pobierania aplikacji Lumia na telefony z systemem Windows 10 Mobile. Dla przykładu aplikacja Lumia Camera zostanie zastąpiona przez Aparat Windows a nawigacja HERE Drive przez aplikację Mapy Windows. Pojawiło się jednak światełko w tunelu bowiem w oficjalnej liście zmian dla aplikacji Lumia Kinograf znalazła się informacja o wsparciu dla systemu Windows 10 Mobile. To może oznaczać, że część obecnych aplikacji Lumia zostanie przeniesionych w niezmienionej formie do nowego systemu.

Sprawdziłem i aplikację możecie bez problemu zaktualizować na Waszych telefonach z najnowszym systemem Windows 10. Oprócz obsługi systemu wprowadzono również przezroczystą ikonę oraz poprawki błędów.

Kod QR