Aktualizacja aplikacji info+dodatki rozdziela funkcje podgląd i dotknij

W sklepie Windows Phone pojawiła się kolejna aktualizacja wbudowanej funkcji info+dodatki w telefonach Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Najnowsza wersja 3.0.6.1 rozdziela funkcje podgląd i dotknij, które teraz są dostępne na głównej liście ustawień.

Aktualizacja info+dodatki 3.0.6.1 - Nokia Lumia

[quote style=”3″ author=”sklep Windows Phone”]info+dodatki to prosty sposób, by mieć zawsze najnowsze funkcje, aktualne aplikacje i ustawienia. Najnowsza wersja tego przydatnego programu zawiera poprawki, dzięki którym korzystanie z telefonu Nokia Lumia będzie jeszcze przyjemniejsze.[/quote]

Wśród oficjalnych zmian pojawiły się ogólne poprawki i ulepszenia oraz ulepszenia aplikacji Akcesoria. Nie wspomniano nic o nowym położeniu funkcji podgląd oraz dotknij, do których teraz mamy dostęp bezpośrednio z listy ustawień naszego telefonu.

info+dodatki 3.0.6.1 Lumia Amberinfo+dodatki - podgląd i dotknij na liście ustawień

Na powyższym zrzucie widać, że obie funkcje dostępne są na liście ustawień. Z kolei w samej aplikacji info+dodatki pojawił się znaczek „i” obok napisu Lumia Amber, który przekieruje nas do strony Nokii z opisem najnowszej aktualizacji.

info+dodatki - podglądinfo+dodatki - dotknij

W ustawieniach podglądu pojawił się dodatkowy suwak, za pomocą którego możemy szybko włączyć lub wyłączyć funkcję zegara i powiadomień na ekranie wygaszacza. Ponadto ekran podglądu możemy teraz ustawić jako interwał, który spowoduje, że zegar będzie wyświetlany co jakiś czas aby zaoszczędzić baterię. Nieznacznie została również zmieniona zakładka dotknij, w której pojawił się suwak do włączania wybudzania za pomocą dwukrotnego kliknięcia.

Co ciekawe dostęp do obu funkcji mamy w dalszym ciągu wchodząc do wyświetl+dotknij gdzie obie zakładki nie uległy żadnym zmianom. Podejrzewam, że w kolejnej aktualizacji wyświetl+dotknij zbędne zakładki zostaną usunięte.

Pobierz aplikację [label style=”1″]info+dodatki[/label] ze sklepu Windows Phone

wyświetl+dotknij - sklep Windows PhoneKod QR - info+dodatki
  • niezadowolony

    Nie wiem jak w Waszym odczuciu…ale dla mnie „Ustawienia” zaczynają robić się coraz bardziej chaotyczne i mało czytelne, przez co czasem żeby coś włączyć/wyłączyć/zmienić/ustawić trzeba się sporo naszukać. Dodatkowo mnożenie zakładek jak np. informacje i info+dodatki, nie można scalić tego w jedno?

    • Widocznie sporo osób miało problem ze znalezieniem ustawień i dlatego Nokia zdecydowała, że rozdzieli te funkcje jako osobne aplikacje na liście ustawień. Po aktualizacji wyświetl+dotknij (teraz już tylko wyświetl) znikają zdublowane funkcje i na liście ustawień mamy osobno: podgląd, dotknij oraz wyświetl.