Aktualizacja Anniversary Update już wkrótce. Co nas czeka dalej?

Microsoft udostępni kolejną dużą aktualizację systemu Windows 10 Mobile Anniversary Update (Redstone 1) już 2 sierpnia. Na bieżąco informujemy Was o nowościach testując kolejne kompilacje systemu w programie Windows Insider. Stworzyliśmy nawet pełne podsumowanie wszystkich nowości i usprawnień w Anniversary Update. Skoro zbliżająca się aktualizacja nie ma już przed nami większych tajemnic to czas zerknąć w przyszłość.

Według najnowszych doniesień Microsoft jeszcze w tym roku zaprezentuje nowe urządzenia z linii Surface. Niestety wśród nich nie znajdzie się długo wyczekiwany telefon Surface Phone, który zobaczymy nie wcześniej niż na początku przyszłego roku. W tym roku najprawdopodobniej zobaczymy urządzenia Surface typu All-In-One. Być może zostanie zaprezentowana również opaska Microsoft Band trzeciej generacji.

Nas jednak interesują bardziej kolejne aktualizacje systemu Windows 10 Mobile. Latem przyszłego roku ma zostać zaprezentowana aktualizacja Redstone 3. Jednak dużo ciekawsza informacja dotyczy wersji Redstone 2, która według źródła, ma zostać udostępniona w niedługim czasie dla uczestników programu Windows Insider. Kompilacje z tego rozgałęzienia obecnie posiadają numery Build 148xx.

Podejrzewam, że testowe kompilacje Redstone 2 zaczną pojawiać się tuż po premierze aktualizacji Anniversary Update. Być może w tym samym czasie aktualizacje w kręgu Release Preview awansują do wersji Redstone 1 a kompilacje dostępne w szybkim oraz wolnym kręgu będą oferować wyłącznie kompilacje z rozgałęzienia Redstone 2. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

Źródło: Windows Central