Jakie akcesoria wspierają funkcję Continuum w Windows 10 Mobile?

Windows 10 Mobile wprowadza funkcję o nazwie Continuum, dzięki której będziemy mogli zamienić nasz telefon w prowizoryczny komputer podłączając go do monitora lub telewizora. Jak do tej pory jedynie trzy telefony wspierają tę funkcję i są to: Lumia 950, Lumia 950 XL oraz Acer Jade Primo. Microsoft reklamuje stację dokującą HD-500 jako akcesorium, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z nowej funkcji. Czy stacja dokująca to jedyne wyjście?

Jak wynika z najnowszego biuletynu Microsoft oprócz stacji dokującej możemy również skorzystać z urządzeń przygotowanych przez firmę Actiontec. Mowa o urządzeniach typu Wireless Display Adapter. W niedługim czasie z pewnością certyfikację otrzyma również stacja dokująca przygotowana przez firmę Acer, która będzie dostarczana wraz z telefonem Acer Jade Primo. Ponadto po premierze telefonów z całą pewnością pojawią się kolejni producenci, którzy udostępnią swoje urządzenia wspierające funkcję Continuum.

Jakie urządzenia wspierają funkcję Continuum?

Urządzenia Actiontek wyglądem przypominają zwykłą pamięć przenośną. Urządzenie musimy wpiąć do portu HDMI w naszym monitorze lub telewizorze i podłączyć do zasilania za pomocą dodatkowego kabla.

Actiontec ScreenBeam Mini2

Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość połączenia bezprzewodowego. Zasiadamy wygodnie w naszym ulubionym fotelu i bezprzewodowo łączymy się z adapterem, który po chwili wyświetli zawartość naszego telefonu na telewizorze.

Na tę chwilę urządzenia firmy Actiontec nie są dostępne w polskiej sieci sprzedaży ale jest to kwestia czasu. W serwisie Amazon.com ceny tych urządzeń wahają się w granicach od 45 do 65 dolarów co daje w przeliczeniu na złotówki kwoty od 180zł do 260zł. Dla przypomnienia stacja dokująca Microsoft została wyceniona na 399zł.

Szczegółowe informacje o kompatybilnych urządzeniach oraz o funkcji Continuum znajdziecie w tym artykule.