AIDA64 aplikacją uniwersalną dla Windows 10

AIDA64 to jedno z popularniejszych narzędzi diagnostycznych dla systemu Windows. W czerwcu tego roku firma Final Wire zapowiedziała przeniesienie swojego programu na platformę mobilną w ramach aplikacji uniwersalnych (UWP).

Pierwsza wersja uniwersalna zadebiutowała 31 października br. W listopadzie otrzymaliśmy aktualizację wprowadzającą m.in. przezroczysty kafelek, ulepszone wsparcie dla urządzeń firmy Xiaomi oraz dalszą optymalizację i naprawę błędów.

AIDA64

Wczoraj pojawiła się kolejna aktualizacja do wersji 2.0.3.0, jednakże zarówno w sklepie Windows jak i na stronie developera nie podano jeszcze zakresu wprowadzonych zmian.

AIDA64, podobnie jak na systemach stacjonarnych, pozwala na uzyskanie szczegółowych informacji na temat naszego sprzętu oraz wybranych elementów systemu. W szybki sposób możemy sprawdzić wersję firmware, rodzaj pamięci, szczegółowe informacje nt. procesora w tym rodzaj SoC, architekturę rdzeni, proces technologiczny produkcji, ilość rdzeni czy taktowanie. Równie szczegółowe dane otrzymamy na temat ekranu, karty graficznej, sieci, baterii, systemu operacyjnego czy funkcji aparatu. Jedyne czego brakuje to pomiaru temperatury i testów syntetycznych.

AIDA64

AIDĘ polecam bardziej niż benchmark AnTuTu. Ten drugi oferuje jedynie kilka podstawowych informacji, z czego część na dodatek przekłamuje. Przykładowo, AnTuTu nie potrafi rozpoznać prawidłowej rozdzielczości ekranu w telefonie Lumia 930, podając dane niezgodne z rzeczywistością, co całkowicie dyskwalifikuje taki program.

Przy okazji, AIDA w wersji mobilnej nie wyświetla jakichkolwiek reklam. W odróżnieniu od wersji na komputery stacjonarne.

Kod QR