AdDuplex zauważył przynajmniej trzy nowe telefony Microsoft / Nokia

Wczoraj jeden z pracowników sieci reklamowej AdDuplex poinformował za pomocą konta Twitter o nowych urządzeniach Microsoft oraz Nokia, które pojawiły się w ich statystykach. Wspomniane telefony mają mieć przekątne wyświetlaczy od 4 do 5.7 cala.

Twitter nowe urządzenia Microsoft i Nokia

Alan zauważył zarówno urządzenia Microsoft jak i Nokia. To oznacza, że oprócz telefonów z systemem Windows Phone pojawiają się również telefony z logo Nokia jak np. seria Asha.

Nie mam pomysłu odnośnie przekątnej 5.7″. Być może Microsoft zaprezentuje flagowy model, który będzie następcą Lumii 1520 z lekko zmniejszonym wyświetlaczem. Dodając do tego wąską ramkę wokół wyświetlacza możemy uzyskać ciekawy efekt – urządzenie dużo zgrabniejsze od 1520 z zastosowaniem topowych specyfikacji. Wiele osób czeka również na następcę modelu 1020. Jednak wyświetlacz 5.7″ dla fotograficznego telefonu to zdecydowanie za dużo.

Microsoft zaprezentuje nowe urządzenia dopiero na zbliżających się targach Mobile World Congress, które odbędą się dopiero w marcu przyszłego roku. Jak myślicie czym zaskoczy nas Microsoft?

[label style=”1″]Aktualizacja[/label]

Pierwsze urządzenia to Microsoft/Nokia RM-1069, RM-1070 oraz RM-1071. Budżetowy telefon z ekranem o przekątnej 4″ i rozdzielczością 480×800. Telefon będzie posiadał fizyczne przyciski.

Drugi telefon to Microsoft/Nokia RM-1072 oraz RM-1075. Urządzenie ze średniej półki z ekranem 720p.

Trzeci model to Microsoft/Nokia RM-1078 z rozdzielczością ekranu 480×854. Niestety nie jest znana przekątna wyświetlacza.

Ostatnie urządzenie to Microsoft Nokia RM-1062, RM-1063, RM-1064 oraz RM-1065. Jest to phablet z wyświetlaczem 5.7″ i rozdzielczością 720P.

Niestety żaden z powyższych telefonów nie posiada rozdzielczości 1080P a to oznacza, że wśród powyższych modeli zabrakło flagowego modelu.

Źródło: Twitter, WMPoweruser

 • lumia1520

  Czekam na l1530

  • Marian Szutiak

   Lumię 1520 mam dopiero niecałe 7 miesięcy, wiec jeszcze ja trochę u siebie potrzymam. Ale chętnie bym zobaczył jej następczynię, a potem pozostało by mi tylko poczekać, aż cena nowego flagowca spadnie do rozsądnego poziomu (jaki na ogół jest osiągany kilka miesięcy po premierze na rynku).

 • Mirek

  Telefon 4″ z fizycznymi przyciskami,chętnie bym taki kupił,ale z WP i dobrymi parametrami.Ten budżetowy też znajdzie swoich zwolenników,nie każdy lubi dotykowe.

 • Vaalandil Númen

  Brzmi ciekawie, ale osobiście z niecierpliwością wyczekuję Lumii 535 na polskim rynku 🙂

 • Do tego z fizycznymi przyciskami, mogliby przywrócić klawiaturę wysuwaną QWERTY. Dawno już nie widziałem telefonu coś takiego posiadającego, a rozwiązanie to było praktyczne. Przede wszystkim telefon nie miał dużo większych wymiarów, w zasadzie ze schowaną klawiaturą był tylko grubszy, a po wysunięciu klawiatury, raz, że zwiększenie szerokości nikomu nie przeszkadzało, bo i tak klawiatura służyła tylko do napisania tekstu, a dwa klawiatura nie zajmowała nam miejsca na ekranie