Większość telefonów z systemem Windows 10 Mobile posiada aktualizację Anniversary Update

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące telefonów z systemem Windows. Z najnowszych statystyk dowiemy się jaką popularnością cieszy się system Windows 10 Mobile oraz jak sporo osób korzysta w dalszym ciągu z poprzedniej wersji systemu Windows Phone 8.1. Przy okazji sprawdzimy ilu użytkowników zdecydowało się na wgranie najnowszej, testowej wersji Redstone 2.

a-2

W rozbiciu na poszczególne wersje systemu, Windows 10 Mobile w dalszym ciągu posiada taki sam udział jak w zeszłym miesiącu wynoszący 14%. Z kolei system Windows Phone 8.1 posiada aż 78% i podskoczył w stosunku do poprzedniego miesiąca o 0.7%. Co ciekawe aż 6.6% telefonów w dalszym ciągu pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 8.0.

W przypadku systemu Windows 10 Mobile sporo użytkowników zaktualizowało system do wersji Anniversary Update (1607, Redstone 1), która na tę chwilę znajduje się aż na 82.4% wszystkich urządzeń z mobilną dziesiątką. Jest to ogromny skok od poprzedniego miesiąca bo aż o 30 punktów procentowych.

a-3

Aż 6% użytkowników zdecydowało się na instalację testowej wersji systemu z rozgałęzienia Redstone 2. Pozostała część czyli 11.6% w dalszym ciągu posiada system w wersji Threshold 2 (1511) i najprawdopodobniej są to telefony, które nie zostały dopuszczone do oficjalnej aktualizacji a tym samym nie mogą wgrać nowszej wersji 1607 (Anniversary Update).

Sytuacja pozostaje niezmienna jeżeli spojrzymy na producentów telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Blisko 99% wszystkich telefonów stanowią urządzenia z logo Nokia oraz Microsoft na obudowie. Pozostali producenci stanowią jedynie 1.2% wszystkich urządzeń z najnowszym systemem.

a-1

Na wykresie z minimalnym udziałem znaleźli się tacy producenci jak Acer z 0.1%, Alcatel z 0.4%, BLU z 0.2% oraz HTC z 0.1%. Jeżeli nowa strategia Microsoft zacznie funkcjonować to w przyszłym roku powyższy wykres powinien ulec zmianie na korzystać pozostałych producentów sprzętu. Pełne statystyki za ten miesiąc znajdziecie w sieci AdDuplex.