Acer Liquid Jade Primo nie otrzyma aktualizacji Anniversary Update

Acer Liquid Jade Primo to flagowy produkt tajwańskiej firmy z systemem Windows 10 Mobile. Telefon posiada zbliżone parametry do modelu Lumia 950 i obecnie możecie go kupić taniej niż wspomniany model firmy Microsoft. Niestety radzę się zastanowić dwa razy zanim podejmiecie decyzję o zakupie. Acer w najbliższym czasie nie zamierza udostępnić aktualizacji Anniversary Update.

Michael z portalu WindowsUnited zwrócił się bezpośrednio do firmy Acer z zapytaniem odnośnie daty udostępnienia aktualizacji Anniversary Update dla telefonu Acer Liquid Jade Primo. Poniżej zamieszczam przetłumaczoną odpowiedź firmy Acer:

Cześć Michael, przepraszamy za spóźnioną odpowiedź! Niestety, aktualizacja Anniversary dla Acer Liquid Jade Primo prowadzi do niestabilności systemu operacyjnego. Ponieważ zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem, a obecna wersja jest sprawna technicznie, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu aktualizacji.

Osoby, które posiadają ten telefon mogą przystąpić do programu Windows Insider i dzięki temu wgrać najnowszą wersję systemu Anniversary Update czyli kompilacje 14393. Oficjalnie najnowsza dostępna wersja pochodzi z rozgałęzienia Threshold 2 czyli kompilacje 10586.

W kwietniu pojawi się kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10 Mobile o nazwie Creators Update i obawiam się, że Acer Liquid Jade Primo również nie otrzyma tej aktualizacji. Na tę chwilę odradzam zakup tego telefonu do momentu kiedy Acer zmieni zdanie i postanowi regularnie aktualizować system operacyjny. Nie zanosi się jednak, aby podejście tajwańskiego producenta sprzętu miało się zmienić w najbliższym czasie.