90 funkcji z systemu Android, których zabrakło w telefonach Lumia

W ostatnim czasie toczy się burzliwa dyskusja w Internecie odnośnie przyszłości mobilnego systemu Windows. Microsoft pracuje w pocie czoła aby już w niedługim czasie zaprezentować system Windows 10 Mobile, który dzięki narzędziom Project Astoria, funkcji Continuum i Windows Hello oraz uniwersalnym aplikacjom ma ogromną szansę aby zmienić podział sił na rynku systemów.

Microsoft obiecał już jakiś czas temu, że wprowadzi nowe funkcje do nowego systemu, na które w dalszym ciągu czekamy. Kilka dni temu poinformował nas o tym, że ze Sklepu Windows w niedługim czasie zniknie sporo aplikacji fotograficznych a pozostałe stoją pod dużym znakiem zapytania. Na tę chwilę nie wygląda to wszystko zbyt dobrze a patrząc na poniższy film można odnieść wrażenie, że Microsoft przespał ostatnie miesiące.

Rzadko odwiedzam strony poświęcone innym systemom ale po obejrzeniu filmu, w którym recenzent przekonuje nas do zakupu telefonu Samsung Galaxy S6 i udowadnia to przedstawiając 100 przydatnych funkcji zacząłem zastanawiać się czy Microsoft będzie w stanie nadrobić tak dużą różnicę w możliwościach systemowych.

Tytuł artykułu został napisany trochę na wyrost bo wiadomo, że ze wszystkich funkcji nie będziemy korzystać a i liczba brakujących funkcji została oszacowana. Mimo wszystko zachęcam Was do obejrzenia i wyrobienia własnego zdania w tym temacie.

Artykuł nie ma na celu zniechęcić nikogo do systemu Windows 10 Mobile ani firmy Microsoft bowiem wszyscy czekamy z niecierpliwością i liczymy na to, że kolejny system oraz nowe telefony odniosą ogromny sukces na rynku. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej.