[Plotka] 64-bitowa architektura, Redstone 3 oraz Snapdragon 835 w Surface Phone

Jak już informowaliśmy Microsoft nie zamierza opuścić rynku telefonów oraz planuje stworzyć wyjątkowy telefon. Wiele wskazuje na to, że telefonem tym będzie Surface Phone, o którym niejednokrotnie pisaliśmy na łamach portalu. Do czasu premiery pozostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz zaczynają pojawiać się pierwsze przecieki dotyczące specyfikacji technicznych. Według najnowszych informacji urządzenia Surface Phone zostaną wyposażone między innymi w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 835.

Specyfikacje i funkcje Surface Phone

  • Obecne prototypy pracują pod kontrolą procesora Snapdragon 835 z szybkim ładowaniem Quick Charge 4.0.
  • Windows 10 Mobile będzie posiadał 64-bitową architekturę i jeden z telefonów zostanie wyposażony w 6GB pamięci RAM.
  • Model z 6GB RAM potrafi uruchamiać aplikacje x86 w trybie Continuum. Ta informacja byłaby zgodna z naszym ostatnim artykułem dotyczącym emulacji x86.
  • Powstanie akcesorium typu Surface Lap Dock, które pozwoli w pełni wykorzystać potencjał urządzenia (3 w 1).
  • Powstanie również model z 4GB pamieci RAM, który również będzie posiadał procesor Snapdragon 835. Architektura systemu również będzie 64 bitowa, ale w przypadku tego modelu nie będzie możliwości uruchamiania aplikacji x86 w trybie Continuum.
  • Oba modele będą wyposażone w wyświetlacz o przekątnej zbliżonej do 5.5″ z rozdzielczością QHD.

Windows 10 Mobile Redstone 3

  • Windows 10 Mobile Redstone 3 będzie znacznie większą aktualizacją niż Redstone 2 (Creators Update). W trakcie rozwoju Redstone 3 szczególny nacisk ma zostać położony na telefony.
  • Premiera telefonu powinna odbyć się pod koniec 2017 roku. Telefony zostaną fabrycznie wyposażone w system Redstone 3.

Pamiętajcie, że powyższe informacje należy traktować na ten moment wyłącznie jako niepotwierdzoną informację. Do premiery telefonów zostało jeszcze sporo czasu i do tego momentu specyfikacja oraz funkcje mogą ulec zmianie. Czy według Was telefon Surface Phone z powyższymi paramterami i funkcjami będzie w stanie zdobyć rynek i serca konsumentów?

Źródło: NPU