21 stycznia dowiemy się więcej o systemie Windows 10 dla telefonów

Microsoft zapowiedział konferencję prasową w swojej siedzibie w Redmond na dzień 21 stycznia. Głównym tematem będzie system Windows 10, który będzie omawiany przez osoby związane zarówno z wersją komputerową jak i mobilną. Jak informuje Tom Warren tego dnia poznamy system Windows 10 dla telefonów.

Microsoft nie przedstawił szczegółowej agendy konferencji ale z pewnością zobaczymy po raz pierwszy system Windows 10 dla telefonów. Przy okazji zapewne poznamy również kolejne funkcje komputerowej wersji systemu Windows 10.

Windows 10 Tom Warren

Nie jest również do końca pewne jak będzie się nazywał najnowszy system dla telefonów komórkowych. Wiele wskazuje, że będzie to po prostu Windows 10 ale gdyby Microsoft chciał nieco odróżnić nazewnictwo od wersji komputerowej wtedy mogłyby pojawić się nowe nazwy takie jak np. Windows 10 for Mobile, Windows Mobile 10 czy Windows Phone 10. Jak uważacie?

Miłośnicy systemu Windows Phone z pewnością cieszyliby się z informacji o rozpoczęciu programu Preview for Developers z systemem Windows 10. Podejrzewam, że to jednak nie nastąpi zbyt szybko a omawiana konferencja rozbudzi jedynie w użytkownikach wielkie emocje, które będą nam towarzyszyć aż do momentu udostępnienia systemu w wersji PfD. Być może wcześniej pojawią się jakieś przecieki, które pozwolą nam przeczekać do 21 stycznia.

Źródło: Twitter