Microsoft udostępnia styczniowe poprawki dla Windows 10 Mobile i PC

Microsoft udostępnił zbiorczą aktualizację dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Pojawiły się nowe wersje systemów Initial Update, November Update, Anniversary Update, Creators Update oraz Fall Creators Update. Już teraz możecie zaktualizować Wasze telefony, tablety oraz komputery do najnowszej dostępnej wersji.

Styczniowe aktualizacje są widoczne jako 2018-01 Aktualizacja systemu operacyjnego Windows 10. Po aktualizacji Wasze urządzenie zostanie zaktualizowane do jednej z poniższych wersji. Oficjalna lista zmian i poprawek jest dostępna po kliknięciu w odnośnik z daną wersją systemu.

W przypadku telefonów aktualizacja o numerze 10.0.15254.158 trafiła do wszystkich niezależnie od tego czy nasze urządzenie posiada oficjalną wersję systemu czy też zostało zapisane do programu Windows Insider. Pomimo tego, że telefony z oficjalną wersją posiadają rozgałęzienie feature2_rs3svc a zapisane do programu Insider feature2 to wygląda na to, że od tej pory w obu rozgałęzieniach będą udostępniane dokładnie te same wersje systemu. W tym artykule zastanawialiśmy się czy oba rozgałęzienia będą rozwijane oddzielnie, ale zrównanie numeracji oznacza, że nie będzie żadnych różnic pomiędzy aktualizacjami udostępnianymi w oficjalnej wersji systemu a tymi udostępnianymi w programie Windows Insider.

Styczniowa aktualizacja zawiera poprawki dla ostatnio wykrytych zagrożeń Spectre oraz Meltdown, które dotyczą niemalże wszystkich procesorów niezależnie od ich architektury. Wszyscy użytkownicy powinni zaktualizować swoje urządzenia jak najszybciej.

Aby pobrać aktualizację musicie przejść kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje. Pamiętajcie, że czas aktualizacji jest uzależniony od wielu czynników takich jak specyfikacja urządzenia czy szybkość łącza internetowego.

Jeżeli zauważyliście jakieś nowości, zmiany lub poprawki to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.