17 pomocnych wskazówek wydłużających pracę baterii w telefonach Windows Phone 8

Jeżeli bateria w Twoim telefonie rozładowuje się zbyt szybko to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim aż 17 pomocnych wskazówek, które znacząco wpłyną na wydłużenie pracy smartfonu na jednym ładowaniu. Zapraszam do oglądania!

Nie ze wszystkich wskazówek skorzystamy ale z całą pewnością warto poznać je wszystkie aby w określonych sytuacjach wiedzieć z jakich skorzystać aby znacząco nie zmniejszyć funkcjonalności naszego telefonu. Zaczynamy!

 1. Włącz oszczędzanie baterii. Przejdź do menu > ustawienia > Oszczędzanie baterii.
 2. Wybierz dźwięki, których rzeczywiście potrzebujesz. Aby wybrać dźwięki przejdź do menu > ustawienia > dzwonki+dźwięki.
 3. Wyłącz ekran podglądu (tylko Lumia). Aby zaoszczędzić baterię wyłącz godzinę na wygaszonym ekranie lub zmień ustawienie na interwał lub podejrzyj. Aby to zrobić przejdź do menu > ustawienia > podgląd.
 4. Wyłącz podwójne kliknięcie aby wybudzić ekran (tylko Lumia). Funkcję podwójnego kliknięcia wyłączysz w menu > ustawienia > dotknij > Kliknij dwa razy, aby obudzić telefon.
 5. Ustaw minimalną jasność wyświetlacza w trybie automatycznego dopasowania. Przejdź do menu > ustawienia > jasność, wyłącz dopasowanie automatyczne i ustaw niską jasność wyświetlacza a następnie włącz ponownie automatyczne dopasowanie.
 6. Wyłącz aplikacje w tle. Nie potrzebujesz wszystkich aplikacji aby działały w tle – wyłącz te, które nie są potrzebne. Przejdź do menu > ustawienia > aplikacje > zadania w tle.
 7. Jeżeli nie chcesz odbierać połączeń a jedynie posłuchać muzyki to możesz włączyć tryb samolotowy. Tryb ten możesz włączyć wchodząc kolejno do menu > ustawienia > tryb samolotowy.
 8. Jeżeli nie korzystasz z NFC to koniecznie go wyłącz w ustawieniach. Przejdź do menu > ustawienia > doyknij+wyślij.
 9. Ustaw dłuższe przerwy pomiędzy sprawdzaniem poczty w Twoich kontach pocztowych. Przejdź do menu > ustawienia > poczta+konta i wejdź w ustawienia danej skrzynki pocztowej.
 10. Skróć czas po jakim wygasi się ekran. Czas, po którym wyłączy się ekran możesz przestawić w menu > ustawienia > ekran blokady > ekran wyłącza się, kiedy minie.
 11. Włącz podtrzymywanie łącza Wi-Fi ponieważ zużywa mniej energii niż połączenie w celu przesłania danych pakietowych. Aby włączyć przejdź do menu > ustawienia > Wi-Fi > zaawansowane > nie wyłączaj sieci Wi-Fi po wyłączeniu ekranu.
 12. Dobrym pomysłem jest również wyłączenie skanowania w poszukiwaniu nowych sieci Wi-Fi (Powiadom mnie o znalezieniu nowych sieci).
 13. Jeżeli nie zależy Ci na stałej aktualizacji wyników w Xbox Live możesz ją wyłączyć wchodząc do menu > ustawienia > aplikacje > gry > połącz z usługą Xbox.
 14. Jeżeli nie korzystasz z Xbox Music to wyłącz tę opcję w menu > ustawienia > muzyka+wideo.
 15. Jeżeli skończyłeś korzystać z aplikacji kliknij przycisk wstecz (strzałkę) aby ją zamknąć. Kliknięcie w logo Windows Phone spowoduje dalsze działanie aplikacji w tle. Jeżeli posiadasz najnowszą aktualizację Lumia Black to możesz szybko wyłączyć aplikacje przytrzymując strzałkę i klikając w X widoczny w prawym górnym rogu aplikacji.
 16. Sprawdzaj dostępność nowego oprogramowania oraz aplikacji w Sklepie Windows Phone.
 17. Wydłużyć czas pracy baterii możemy również dzięki dodatkowym akcesoriom. Telefon Nokia Lumia 1020 może zostać wzbogacony o obudowę z dodatkową baterią.

Wybierzcie najlepsze dla Was wskazówki i skorzystajcie z nich. Podzielcie się również Waszymi wrażeniami z oszczędzania baterii. Zachęcam również do przeczytania artykułu Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonach Nokia Lumia Windows Phone?

Źródło: WPCentral

 • kalnikow

  Idąc dalej tym tropem:
  18. Wyłacz telefon!

  • Ja skorzystałem ze wskazówki numer 12 bo wcześniej jakoś nie zwracałem na to uwagi. Nie trzeba korzystać ze wszystkich punktów ale wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas, które nie ograniczą znacząco funkcjonalności naszego telefonu.

 • Andrzej

  Odnośnie punktu 11, chyba nie trzeba już tego robić.
  Dzisiaj dostałem powiadomienie z Facebook’a na wyłączonym ekranie.
  Czyli jednak po aktualizacji do Black, telefon wciąż podtrzymuje połączenie z WiFi.
  Jakiekolwiek ustawienie opcji „nie wyłączaj sieci Wi-Fi po wyłączeniu ekranu” niczego nie zmienia.
  Chyba jednak bug w sofcie…

  • Zauważ, że w punkcie 11 pisze żeby zostawić połączenie Wi-Fi włączone bo to jest lepsze dla baterii niż pobieranie danych pakietowych kiedy ekran jest wyłączony.

   • Andrzej

    Michał, ale to nie rozwiązuje mojego problemu.
    Dane pakietowe mam wyłączone i włączam kiedy potrzebuję.
    Zgodnie z dostępnymi opcjami powinienem być odcięty od internetu kiedy mam wygaszony ekran, a niestety nie jestem.
    Ta opcja działała przed aktualizacją do Black.
    A teraz jestem non stop połączony z WiFi.

    • W zasadzie nie odniosłem się do Twojego problemu tylko do oszczędności baterii po ustawieniu podtrzymywania łącza Wi-Fi po wyłączeniu ekranu. Na mojej 925 wygląda, że wszystko działa OK ale ciężko będzie mi to przetestować bo mam stale włączoną transmisję danych oraz Wi-Fi.

 • Guest

  W 1520 nie trzeba się martwić o rozładowywanie baterii, spokojnie przy najbardziej aktywnym używaniu (wszystkie 17 pkt. aktywne) działa bez problemu cały dzień.
  Tego jeszcze w smartfonach nie widziałem, jestem w szoku.
  Pozdrawiam