17 pomocnych wskazówek wydłużających pracę baterii w telefonach Windows Phone 8

Jeżeli bateria w Twoim telefonie rozładowuje się zbyt szybko to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim aż 17 pomocnych wskazówek, które znacząco wpłyną na wydłużenie pracy smartfonu na jednym ładowaniu. Zapraszam do oglądania!

Nie ze wszystkich wskazówek skorzystamy ale z całą pewnością warto poznać je wszystkie aby w określonych sytuacjach wiedzieć z jakich skorzystać aby znacząco nie zmniejszyć funkcjonalności naszego telefonu. Zaczynamy!

 1. Włącz oszczędzanie baterii. Przejdź do menu > ustawienia > Oszczędzanie baterii.
 2. Wybierz dźwięki, których rzeczywiście potrzebujesz. Aby wybrać dźwięki przejdź do menu > ustawienia > dzwonki+dźwięki.
 3. Wyłącz ekran podglądu (tylko Lumia). Aby zaoszczędzić baterię wyłącz godzinę na wygaszonym ekranie lub zmień ustawienie na interwał lub podejrzyj. Aby to zrobić przejdź do menu > ustawienia > podgląd.
 4. Wyłącz podwójne kliknięcie aby wybudzić ekran (tylko Lumia). Funkcję podwójnego kliknięcia wyłączysz w menu > ustawienia > dotknij > Kliknij dwa razy, aby obudzić telefon.
 5. Ustaw minimalną jasność wyświetlacza w trybie automatycznego dopasowania. Przejdź do menu > ustawienia > jasność, wyłącz dopasowanie automatyczne i ustaw niską jasność wyświetlacza a następnie włącz ponownie automatyczne dopasowanie.
 6. Wyłącz aplikacje w tle. Nie potrzebujesz wszystkich aplikacji aby działały w tle – wyłącz te, które nie są potrzebne. Przejdź do menu > ustawienia > aplikacje > zadania w tle.
 7. Jeżeli nie chcesz odbierać połączeń a jedynie posłuchać muzyki to możesz włączyć tryb samolotowy. Tryb ten możesz włączyć wchodząc kolejno do menu > ustawienia > tryb samolotowy.
 8. Jeżeli nie korzystasz z NFC to koniecznie go wyłącz w ustawieniach. Przejdź do menu > ustawienia > doyknij+wyślij.
 9. Ustaw dłuższe przerwy pomiędzy sprawdzaniem poczty w Twoich kontach pocztowych. Przejdź do menu > ustawienia > poczta+konta i wejdź w ustawienia danej skrzynki pocztowej.
 10. Skróć czas po jakim wygasi się ekran. Czas, po którym wyłączy się ekran możesz przestawić w menu > ustawienia > ekran blokady > ekran wyłącza się, kiedy minie.
 11. Włącz podtrzymywanie łącza Wi-Fi ponieważ zużywa mniej energii niż połączenie w celu przesłania danych pakietowych. Aby włączyć przejdź do menu > ustawienia > Wi-Fi > zaawansowane > nie wyłączaj sieci Wi-Fi po wyłączeniu ekranu.
 12. Dobrym pomysłem jest również wyłączenie skanowania w poszukiwaniu nowych sieci Wi-Fi (Powiadom mnie o znalezieniu nowych sieci).
 13. Jeżeli nie zależy Ci na stałej aktualizacji wyników w Xbox Live możesz ją wyłączyć wchodząc do menu > ustawienia > aplikacje > gry > połącz z usługą Xbox.
 14. Jeżeli nie korzystasz z Xbox Music to wyłącz tę opcję w menu > ustawienia > muzyka+wideo.
 15. Jeżeli skończyłeś korzystać z aplikacji kliknij przycisk wstecz (strzałkę) aby ją zamknąć. Kliknięcie w logo Windows Phone spowoduje dalsze działanie aplikacji w tle. Jeżeli posiadasz najnowszą aktualizację Lumia Black to możesz szybko wyłączyć aplikacje przytrzymując strzałkę i klikając w X widoczny w prawym górnym rogu aplikacji.
 16. Sprawdzaj dostępność nowego oprogramowania oraz aplikacji w Sklepie Windows Phone.
 17. Wydłużyć czas pracy baterii możemy również dzięki dodatkowym akcesoriom. Telefon Nokia Lumia 1020 może zostać wzbogacony o obudowę z dodatkową baterią.

Wybierzcie najlepsze dla Was wskazówki i skorzystajcie z nich. Podzielcie się również Waszymi wrażeniami z oszczędzania baterii. Zachęcam również do przeczytania artykułu Jak wydłużyć czas pracy baterii w telefonach Nokia Lumia Windows Phone?

Źródło: WPCentral