49.16 – Aktualizacje aplikacji w Sklepie dla telefonów Windows 10 Mobile

Przedstawiam kolejną listę zaktualizowanych aplikacji systemowych dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Aktualizacje aplikacji uzależnione są od ustawionego kręgu w telefonie. Jeżeli uczestniczycie w programie Windows Insider to znacznie szybciej otrzymacie aktualizacje niż użytkownicy, którzy posiadają system w oficjalnej wersji.

Publikujemy wyłącznie jeden artykuł tygodniowo a następnie dodajemy do niego nowe aktualizacje z danego tygodnia. Dla Waszej wygody dodaliśmy alfabetyczne sortowanie oraz daty do poszczególnych aplikacji.

Poniżej prezentujemy aktualizacje z tygodnia nr 49 czyli od dnia 05.12 do dnia 11.12

 Oficjalny system

Aktualizacje aplikacji systemowych w telefonach z oficjalną wersją systemu, które nie uczestniczą w programie Windows Insider.

  • Piątek, 09.12
    • Poczta i Kalendarz: 17.7705.42038.0
  • Czwartek, 08.12
    • Kontakty Microsoft: 10.1.3161.0
  • Wtorek, 06.12
    • Wiadomości i Skype: 3.23.16000.0
    • Xbox: 22.24.1006.0
 Windows Insider

Aktualizacje aplikacji systemowych w telefonach zapisanych do jednego z kręgów Windows Insider: Release Preview, Slow Ring (Wolne aktualizacje) lub Fast Ring (Szybkie aktualizacje). Więcej informacji o kręgach i aktualnych wersjach systemu znajdziecie w tym artykule.

Szybkie aktualizacje (Fast Ring):

  • Sobota, 10.12
    • Centrum opinii: 1.1611.3421.0
    • Filmy i TV: 10.16112. 10222.0
    • MSN Finanse: 4.18.35.0
    • MSN Pogoda: 4.18.35.0
    • MSN Wiadomości: 4.18.35.0
  • Piątek, 09.12
    • Poczta i Kalendarz: 17.7707.42018.0
  • Czwartek, 08.12
    • Muzyka Groove: 10.16112.10192.0
    • OneNote: 17.7668.57552.0
    • Skype Preview: 11.10.141.0
  • Środa, 07.12
    • Aparat Windows: 2016.1130.11.0
    • Filmy i TV: 10.16112.10192.0
    • Poczta i Kalendarz: 17.7705.42038.0
  • Wtorek, 06.12
    • Mapy Windows: 5.1611.3342.0
    • OneDrive: 17.16.2.0
      Poprawiono brak przezroczystego kafelka.
    • Wiadomości i Skype: 3.23.16000.0
  • Poniedziałek, 05.12
    • Kalkulator Windows: 10.1612.3341.0
    • OneDrive: 17.6.1.0

Release Preview i wolne aktualizacje (Slow Ring):

  • Sobota, 10.12
    • Filmy i TV: 10.16112.10222.0
  • Piątek, 09.12
    • Messenger: 91.695.2626.0
    • OneNote: 17.7668.57552.0
    • Poczta i Kalendarz: 17.7707.42018.0
  • Czwartek, 08.12
    • Kalkulator Windows: 10.1612.3341.0
  • Środa, 07.12
    • Alarmy i zegar Windows: 10.1612.3343.0
    • Excel: 17.7668.50002.0
    • OneDrive: 17.16.2.0
    • OneNote: 17.7668.57502.0
    • Poczta i Kalendarz: 17.7705.42038.0
    • PowerPoint: 17.7668.42522.0
    • Rejestrator głosu Windows: 10.1612.3352.0
    • Word: 17.7668.47502.0
  • Wtorek, 06.12
    • Xbox: 22.24.1006.0
  • Poniedziałek, 05.12
    • Poczta i Kalendarz: 17.7702.42008.0
 Aktualizacje niezależne od wersji systemu

Aktualizacje wszystkich aplikacji, które nie są zależne od ustawionego kręgu aktualizacji w telefonie. Aktualizacje poniższych aplikacji są udostępniane niezależnie od posiadanej wersji systemu Windows 10 Mobile.

  • Sobota, 10.12
    • Konto Nokia
    • Wyświetl (Profil kolorów): 4.0.159.0 (więcej informacji)
    • Xbox (wersja Beta): 24.24.9006.0
  • Piątek, 09.12
    • VLC: 2.2.1.0
  • Wtorek, 06.12
    • Moje ING mobile: 1.2.177.0
    • PopStar PRO!: 1.7.1.2
    • Twitter: 5.4.1.0
    • VLC: 2.2.0.0
  • Poniedziałek, 05.12
    • GroupMe: 2.12.3.0
    • Money Lover: 2016.8.4.0

Koniecznie dajcie znać jeżeli na Waszych telefonach pojawiły się aktualizacje innych aplikacji.

  • drk001

    One Drive po aktualizacji znowu ikonka nie pokazuje sie w wiodącym systemowym kolorze tylko na niebiesko.

    • Potwierdzam. Zgłosiłem już ten błąd w Centrum opinii. Dotyczy wersji 17.6.1.0.

      • stalecki_pl

        Kolor kafelka OneDrive wrócił do poprzedniego (wiodącego) koloru.

        • Zgadza się. Błąd został usunięty w wersji 17.6.2.0. Odnośnik do tego zgłoszenia usunąłem z artykułu.

  • Gabriel Gryczko

    Ja mam dość swojej lumii, poblokowana na milion sposobów, nawet aplikacja z poza sklepu nie zadziała, o wgraniu androida nie mówiąc, a jak jest filmik jak zmienić lub zainstalować androida to tylko nakładka

    • petekolakowski

      Żartujesz sobie czy masz tak naturalnie???

    • Terki

      Idź być trollem gdzie indziej

    • jeszcze jeden taki durny komentarz i wylatujesz

  • Solar
  • Kol1nz

    Hmm, ciekawe – u mnie Wiadomości i Skype zmieniły nazwę na Wiadomości Microsoft. https://uploads.disquscdn.com/images/7c5352835ab5cec8c033053f039df63306ab05b088058df66d5cc3ae60ded1e2.png

    • Terki

      Ta nazwa jest od kiedy odłączyli Skype od Wiadomości SMS

  • FigoiFago

    Poniedziałek – Money Lover 2016.8.4.0

  • Konrad

    Wiadomości w Release Preview otrzymały aktualizacje do tej samej wersji co w Oficjalnym Kręgu 🙂

  • Konrad

    Wiadomości w Release Preview otrzymały aktualizacje do tej samej wersji co w Oficjalnym Kręgu 🙂 https://uploads.disquscdn.com/images/f516b1887f6102427616ed2fc39d55859b52ba6f6d9c6c04b3a2f9cbc61a0cd8.png

  • Mira

    Twitter 5.4.1.0

  • Wtorek, 06.12
    Wiadomości i Skype: 3.23.16000.0

    nie dostałem tej aktualizacji, może jest tylko w Release Preview

    • Solar

      Jest na oficjalnym. Ja dostałem. Nigdy nie bylem w insajderze.

    • Hank

      Też nie dostałem, ale zaktualizowało Twitter, ( na 3 sztukach – L 730/735 i 950)
      wszystkie na oficialnym AU .448

    • Też nie otrzymałem tej aktualizacji, ale na wszelki wypadek dopisałem ją do listy.

      • Solar

        Ja dostałem. Poniżej zamieściłem zrzut ekranu. Przecież nie wymyśliłem.

        • Dlatego na wszelki wypadek dopisałem do artykułu 🙂

  • Marcin

    Moja 640 w kręgu rp po instalacji ostatniego buildu rozkraczyła się totalnie!! Nie działa żadna aplikacja. Wszystko wywala albo się nie uruchoamia.. Nawet edge przeładowuje 3x strone i wyświetla kominkat, że nie udało się otworzyć strony. 2-3 razy dziennie potrafi się tez zawiesić sama z siebie zresetować i wywalić karte sd 😛

  • Hubert123454

    gra PopStar PRO! – 06.12.2016 do wersji 1.7.1.2

  • Piter

    A u mnie żeby zainstalować (znaleźć) aktualizacje musze przesunąć date bo tak to nie znajduje mam tak od czasu pamiętnego buildu który nikomu nie chciał się pobrać a Microsoft musiał zdradzić jak to obejść

  • Mira

    FR:
    Muzyka Groove 10.16112.10192.0

  • Solar

    Oficjalny system. Aktualizacja Kontakty Microsoft

  • stefanel
  • AdrianES

    Wie ktoś co zrobić, kiedy próba pobrania aplikacji kończy się błędem 8×80246007?

  • AdrianES

    Po hard resecie, aktualizacji do najnowszego fast, instalacji większości aplikacji mam problem z sześcioma – nie mogę ich zainstalować: gestures & touch, lumia kinograf, kreatywne studio, motion data, beamer, rate your device, a przy gestures & touch i lumia motion data wyświetla się błąd 8×80246007. Wie ktoś co poradzić?

  • Terki

    Aktualizacji Wiadomości Microsoft (dawniej Wiadomości i Skype) nie mam do dziś, wszystkie inne natomiast mam. MS wstrzymał tą aktualizacje?

    • Krzysiek Myszka

      W mojej L640 aktualizacje były dziś dostępne ☺To pobrałem ☺

      • U mnie też się pojawiły, ale dopiero godzinę temu.

  • Pyjter86
    • Jaką posiadasz wersję aplikacji?

      • Pyjter86

        10.1612.3343.0
        A dlaczego pytasz??

        • Sprawdziłem i u mnie również zmienił się wygląd budzenia. Posiadam tą samą wersję.

          • Krzysiek

            Ten wygląd jest od zeszłego tygodnia

          • Nie zauważyłem wcześniej ponieważ alarm, który mam ustawiony od dawna w dalszym ciągu wyświetla się po staremu. Jedynie nowo ustawione alarmy posiadają nowy wygląd.

  • Mira

    FR:
    Poczta i Kalendarz 17.7707.42018.0

  • kasia manna

    Poczta Outlook i Kalendarz
    17.7705.42038.0
    non-insider

  • zoomee

    Dzisiaj
    Oficjalny system – Poczta i Kalendarz: 17.7705.42038.0

  • Pyjter86

    W Slow Ring aktualizacja OneNote do wersji 17.7668.57552.0

  • godles12

    Z innej mańki,czy ktoś wie co zrobić żeby youtube z przegladarki chodziło w tle?Na windows 8,1 śmiga,a na 10 cisza😠 .

  • Krzysiek

    Ma problem z aktualizacjami aplikacji w najnowszym bulidzie – nie ukrywam żeby go zainstalować musiałem pchnąć datę o miesiąc do przodu żeby zresetować ticket, ale nie sądziłem żeby teraz wyszukiwać aktualizacje w sklepie też będę to musiał robić… Podejrzewam że rozwiązaniem jest reset systemu, tylko czy muszę to zrobić aż do 8.1 przez WDRT czy wystarczy reset urządzenia do ustawień fabrycznych?

    • AdrianES

      Hard reset wystarczy, przynajmniej u mnie wystarczył, ale teraz mam problem z instalacja/aktualizacja 6 aplikacji, reszta działa.

  • Hank

    Wiadomości i Skype: 3.23.16000.0 – dalej nie ma na oficjalnym. Sprawdzane na kilku Lumiach.

    • Terki

      Mam to samo na swojej L640 – aktualizacji brak

    • kasia manna

      Jest. Dlaczego z takimi różnicami czasowymi? Też mam po jakimś dłuższym czasie od 1. wpisu.

  • Arkadiusz Gierszewski

    Wtorkowy VLC nie uruchamiał się – pomogło deinstalacja i instalacja ze sklepu. Piątkowy VLC pomimo kombinacji na wszelkie sposoby – Nie uruchamia się 🙁 Ktoś coś ? L640

  • Mariusz Ś

    I znowu jest problem po aktualizacji poczty i kalendarza od wczoraj, zawsze kafelek sie odswierzal. Teraz zamarl, nic go nie rusza ktos kiedys pisal cos na ten temat ze zmiana daty itp. nie chce robic HR poradzicie mi

  • Mira

    FR:
    Zdjęcia Microsoft 16.1207.10022.0
    Centrum opinii 1.1611.3421.0

  • kasia manna

    Konto Nokia
    —————
    wyświetl [lub coś podobnego, ale nie mogę znależć w liście ostatniej aktywnosci, gdyż żadna z obu aktualizacji się nie ujawnia – niech ktoś poprawną nazwę sprawdzi w czasie instalacji i potwierdzi]
    non-insider

  • Mariusz Ś

    Nowa aktualizacja do pobrania w sklepie Windows 10 Mobile RS1 oficjalny: Dodatki -> Profil kolorów

  • Mariusz Ś

    Nowa aktualizacja do pobrania w sklepie RS1 oficjalny: Dodatki -> Profil kolorów

  • Mira

    FR:
    MSN: Sport, Wiadomości, Pogoda, Finanse 4.18.35.0
    Filmy i TV 10.16112.10222.0

  • zoomee
  • Pyjter86

    Czy ktoś wie co to jest, jaka jest przyczyna i jak to naprawić, pojawiło się ok dwa tygodnie temu i nie idzie się tego pozbyć. Więcej info na dołączonym zdjęciu! https://uploads.disquscdn.com/images/0d00f349aadb9ea6c2bd3805045129416f1770349855be02752a73f39a2d6fd9.png

    • notonlypierogi

      cóż.. chyba tylko reset do fabrycznych…

    • Alicee

      Pobrane aplikacje przechowujesz na karcie sd czy w telefonie? Jeżeli na karcie, to zmień miejsce zapisywania aplikacji.

  • Michał
    • Pyjter86

      Jaką masz wersję systemu??

    • To jest ekran blokady.

      • Michał

        To na ekranie podsumowania (tym czarnym), tez jest ok. A wcześniej te wszystkie informacje wyświetlały się w jednej linii. I połowa była nie czytelna.

        • Nie sprawdzałem wcześniej, ale teraz wyświetla się prawidłowo.

          • Michał

            A ja sprawdzałem i było źle. ☹
            Ale mam nadzieję, że nie zepsują tego co właśnie naprawili.

          • Pyjter86

            Nie rozumiem, co trzeba ustawić żeby mi się pogoda wyświetliła tak jak koledze w załączonym przez niego zrzucie??

          • Terki

            Ustawienia > Personalizacja > Ekran blokady > Wybierz aplikację do wyświetlania szczegółowego stanu

    • tak, poprawili, kiedy? nie mam pojęcia bo nie używałem tej funkcji

    • PYZ24

      No proszę, miła niespodzianka, u mnie też już działa pogoda. Jeszcze tylko czekać, aż zacznie działać krótki stan.

    • Piotr Boroń

      A ty masz oficjała ?

      • Michał

        RS1 – krag RP

  • Alicee

    Nie wiem, gdzie dać to pytanie, wiec zadam je tu.
    Michał, czy wiesz może, dlaczego telefon jest podłączony do ładowarki, a nie ładuje? Chociaż jest podłączony i nawet jest ta ikonka, ze ładuje. I zatrzymało sie na 39%. Proszę o pomoc :/

    • Wyłącz i włącz telefon. Jeżeli nie pomoże to przywróć ustawienia fabryczne.

  • IveGotAProblem

    Czy Poczta i kalendarz mają już Chaseable Tiles? Nie zauważyłem u siebie, a bardzo mi brakuje takiej opcji. Ewentualnie wiadomo kiedy będzie?
    Dodatkowo, rada dla tych, którzy mają problem z odświeżaniem kafelków kalendarza. Działało u mnie dobrze od TH2, po updacie do RS1 też. Dopiero reset do fabrycznych na RS1 to zepsuł, jak wróciłem przez WDRT ścieżką zdrowia od TH2, to znów jest dobrze

  • Biblo

    Jak to mozliwe, ze nadal nie zeszla mi aktualizacja na xboxa i nadal siedze na wersji 19.21?

  • PYZ24

    Mam pytanie z trochę innej beczki – jest możliwość pobrania gdzieś wersji Messengera dla WP 8/8.1 i odpalenia go na WM10?

    • Adam

      Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że tak. Gdzieś tu na portalu powinien być zamieszczony link do instalki. Jeśli nie – poprawcie mnie. 🙂

      • Niestety nie posiadam odnośnika do starszej wersji aplikacji Messenger.

        • Adam

          To tak jak napisałem, myliłem się. Skojarzyło mi się pewnie dlatego, ze po migracji z 8.1 stary Messenger na 10 działał.

        • Adam

          To tak jak pisałem, pomyliło mi się. Skojarzyło mi się, bo po migracji z 8.1 stary Messenger działa na 10. 😉

  • Damian

    Taka Ciekawostka dziś mi się zaktualizowało konto Nokia 🙂 choć sklep tego nie pokazuje. Jak to możliwe???

    • Sklep nie pokazuje wszystkich zaktualizowanych aplikacji. Podobnie jest z aplikacją Wyświetl, która zmieniła nazwę na Profil kolorów.

      • Damian

        O.K Rozumiem 🙂

  • Adam
  • Mira

    FR:
    Skype Preview 11.10.145.0

  • Adam

    Do oficjalnego kanału doleciał jeszcze dziś Aparat – 2016.1101.21.0

  • Solar

    Alarmy i Zegar Windows na oficjalnym

  • Mira

    FR:
    Centrum opinii 1.1611.3471.0
    Word 17.7705.10002.0
    Excel 17.7705.10002.0
    PowerPoint 17.7705.10002.0
    Poczta oraz Kalendarz Outlook 17.7711.42018.0

    Slimsocial for Facebook 1.5.0.0

  • kasia manna

    Kalkulator Windows
    10.1612.3341.0
    non-insider

  • Hubert123454

    Slack (Beta) – 13.12.2016